Tufan Türenç

Tufan Türenç

@tturenc

Followers137.7K
Following627
www.tufanturenc.com
Joined on March 05, 2011
Statistics

We looked inside some of the tweets by @tturenc and here's what we found interesting.

Inside 100 Tweets

Time between tweets:
18 hours
Average replies
5
Average retweets
34
Average likes
234
Tweets with photos
0 / 100
Tweets with videos
0 / 100
Tweets with links
0 / 100

Rankings (sorted by number of followers)

119. in country Turkey and category Writer

559. in country Turkey and category Celebrities

Almanya, İngiltere, Amerika, İran ve pek çok ülke zamanında parayı bastırıp milyonlarca aşı aldılar. Türkiye ise topu topu 1,5 milyon aşı aldı, bunun da ancak 500 bini getirilebildi. Tabii millet aşı olabilmek için çırpınıp duruyor. AKP iktidarı maske gibi bunu da beceremedi.

Saray patronları kolluyor. Bu doğaldır. Yatırımcı ekonomi için çok önemlidir. Amma yatırımların üretime geçmesi ancak işçiyle yani emekçi ile olur. O nedenle Saray işçiyi, emekçiyi de patronlar kadar hatta onlardan daha fazla da korumalıdır.

TC Cumhurbaşkanı’nın yaşadığı ultra lüks yaşamı dünyanın en varlıklı ülkelerinin liderleri bile yaşamıyor. ABD, Çin, Japonya, Almanya, İngiltere, Rusya, Kanada, Fransa liderleri Erdoğan gibi 70 araçlık konvoyla bir yerden bir yere gitmiyorlar. Hiçbirinin 11 uçağı, 8 sarayı yok.

Ümit Özdağ deneyimli bir politikacı olarak bilinir. Ama partisi hakkında yaptığı açıklamalar çok şaşırtıcıdır. Özdağ kişisel öfkesi nedeniyle mi yaptı bu suçlamaları, yoksa İYİ Parti’ye dönük malum saldırıları tetiklemek için mi?

Sayın Bahçeli, sosyal devlet vatandaşına sadaka dağıtmaz, rahat bir yaşam süreceği gelir sağlar. Vatandaş fırına gidip utana sıkıla askıda ekmek niye istesin. Vatandaş fırına gidip göğsünü gere gere parasını ödeyip ekmeğini alsın.

Bekir’i yitirdik. Hepimizin başı sağolsun. Babıali çok güzel, çok yetenekli, dürüst ve onurlu bir meslektaşını kaybetti. Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabırlar versin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve saraydaki görevlilerin çarşı pazardan haberleri olmadığına eminim. Çarşı pazardan haberleri olsa, halkın sebze ve meyveyi taneyle alma noktasına geldiğini görürler. Mutfaklarda söndürülemeyen yangılar var. Durum çok vahim.

Devlet Bahçeli ekmek fiyatlarının artmasına çok üzülmüş olmalı ki, askılıda ekmek kampanyası açarak yüzlerce insanın başlattığı kampanyaya biraz geç kalsa da katıldı. Tebrikler.

Ermenistan azdıkça azıp insanlık suçu işliyor. Uygar dünya da bu cinayetleri görmezden geliyor böylece insanlık suçuna ortak oluyor. Anlaşılan Uygar dünyanın insanlarının vicdanları taşlaşmış. Yazlıklar olsun.

Atatürk savaş sonrası “Yurtta barış, dünyada barış” diyerek tam 42 ülke ile dostluk anlaşmaları yaptı. Savaştığımız ülkelerle bile dost oldu. Türkiye bütün dünyayı şaşırtan bu strateji ile saygın bir ülke oldu. Bir de bugün geldiğimiz yere bakın. Yapayalnız bir ülke olduk.

Sahte içki satışları faciaya dönüştü. Ölü sayısı 50 kişiyi geçti. Korkarım bu ölümler giderek artacak. Bu facianın sorumlusu rakı üzerindeki ÖTV’yi yüzde 443 arttıran AKP iktidarıdır. İnsanlar ucuz fiyata satılan kaçak rakıları alıp ölüyorlar. Bir an önce önlem alınmalıdır.

Bugün telefonla yapılan kamuoyu yoklamaları gerçek eğilimleri yansıtmıyor. Halk korkudan vereceği oyu açıklayamıyor. Anketleri değerlendirenler bu gerçeği göz önünde tutmalıdır. Yüz yüze anketler yapılmaya başlayınca gerçek eğilimler ortaya çıkacaktır.

AKP iktidara gelirse Yoksulluğu yok edeceğine,Yolsuzluğu bitireceğine, yasakların tümünü kaldıracağına söz vermişti. Ama sözünde durmadı. Yoksulluk arttı, yolsuzluk pik yaptı, yasaklar kalkacağına arttıkça arttı. İşte AKP iktidarının başarısı. Kendilerini kutluyorum.

Tarikatların gelirlerini keserseniz, devlete sızmalarını önlerseniz hepsi anında darmadağın olur. Tarikatlar din ticareti yapıyorlar, devletten nemalanıyorlar. İktidarlar da oy toplamak için tarikatlar ne isterse veriyorlar.

Halk içmesin diye içkiye anormal boyutta zam yapılırsa kaçak içki satışları artar bu da ölümlere neden olur. Bunu önlemenin tek yolu metil alkol satışlarını sıkı denetlemektir. İktidar zam yaparak halkın içki içmesini engellenemeyeceğini artık öğrensin.

Dünyada hiçbir ülke hesapsız, plansız borçlanarak kalkınamamıştır. iktidar bu yanlış stratejiyi uyguladı ve büyük borçlar alarak şov yatırımlar yaptı. Bu yatırımlar planlı bir şekilde yapılsaydı devlet iflas noktasına gelmez, çocuklarımız yıllarca borç ödemek zorunda kalmazdı.

Azerbaycan işi çabuk bitiremedi. Rusya işgal altındaki toprakların kurtarılması için 12-13 gün harekatı engellemedi. Bu süre içinde harekat bitirilemedi. Rusya Batılı ülkelerin baskılarına karşı koyamadı ve harekatı durdurdu. Harekatın yeniden başlaması artık zor. Yazık oldu.

Damat Bey’in ekonomik dehası sayesinde Hazine tam takır oldu. Döviz uçtu gitti. Yoksullar zorunlu olarak açlık grevine başladı. Orta direk ise yok oldu. Milyonerler milyarder oldu. Devletin satacak çöpü kalmadı. Durum buyken Saray’dan geçinenler damat beye övgüler düzüyor.

Erdoğan Türk halkına verdiği sözlerin hiçbirini yerine getiremedi. Hani “Tek adam” rejiminde Türkiye uçacaktı, hani dünya yıldızı olacaktı. Verilen vaatlerin bir teki bile gerçekleşmedi. Yoksulluk arttı. Yolsuzluk devasa boyutlara ulaştı. Yasaklar çoğaldıkça çoğaldı.

Next Page