Halil Babür

Halil Babür

@hbabur

Followers71.8K
Following242
Joined on December 19, 2010
Statistics

We looked inside some of the tweets by @hbabur and here's what we found interesting.

Inside 100 Tweets

Time between tweets:
9 days
Average replies
1
Average retweets
1
Average likes
28
Tweets with photos
5 / 100
Tweets with videos
0 / 100
Tweets with links
0 / 100

Rankings (sorted by number of followers)

310. in country Turkey and category Personal

Ayşe hiçbir şeye ve hiç kimseye ait değildi ve diğer hiçbir şeye ve hiç kimseye ait olmayanlara benziyodu tıpatıp falan... İşte sabah 8 gibi mi neydi bunu bi anladı Ayşe. Üf.

10 yaşında geçirdiği kazadan dolayı hayatı boyunca insanlarla ortak nokta bulmaya çalışan Şükran’ın trajikomik hikâyesini merkeze alan Onur Ünlü'nün yönetmenliğini yaptığI #TopalŞükranınMaceraları bugün iki ayrı seans ile Kızılay #BüyülüFener'de izleyicisiyle buluşacak! https://t.co/7WB64juAMX

10 yaşında geçirdiği kazadan dolayı hayatı boyunca insanlarla ortak nokta bulmaya çalışan Şükran’ın trajikomik hikâyesini merkeze alan Onur Ünlü'nün yönetmenliğini yaptığI #TopalŞükranınMaceraları bugün iki ayrı seans ile Kızılay #BüyülüFener'de izleyicisiyle buluşacak! https://t.co/7WB64juAMX

Herkes haklı bu sitede. Orhan Gencebay da haklı, bisikletliler de. Rize'deki dere yatağı da haklı, güneşe bağlı lekeler de. Güzel bi şey.

Tekrarları seviyorum. Tekrarları seviyorum.

Binlerin gönlünde taht kurdu. (2-3 bin)

Süslü cümleleri sevmiyorum ama öpüyorum onları/ (şiir avm’de)

Bilmiyorumların %79’u evettir.

Quoted @bohringerstein

7| Michell’in hesabına göre, eğer ışığın parçacık yapısında olduğu varsayılırsa, yoğunluğu güneşin yoğunluğu ile aynı ve yarıçapı ondan 500 kat büyük bir yıldızdan yayılan ışık, bu yıldızın yerçekimine yenik düşecektir. (Kaçış hızı > Işık hızı) Yani yıldız ‘karanlık’ olacaktır. https://t.co/QLLxJQEPuR

7| Michell’in hesabına göre, eğer ışığın parçacık yapısında olduğu varsayılırsa, yoğunluğu güneşin yoğunluğu ile aynı ve yarıçapı ondan 500 kat büyük bir yıldızdan yayılan ışık, bu yıldızın yerçekimine yenik düşecektir. (Kaçış hızı > Işık hızı)

Yani yıldız ‘karanlık’ olacaktır. https://t.co/QLLxJQEPuR

Şairin kendi şiirini seslendirmesi. https://t.co/pMgSimHfHH

Öyle bi beklentimiz de yoktur ama ay, geceyi nasıl da aydınlatıyomuş gibi yapıyo ama.

Atlarımıza da bindik. Beyaz maskeli atlara. Dolaşıcaz. #içimdekiyangın https://t.co/1rd580sl0y

Quoted @1Tomridle

@hbabur bu güzel insanı da hatırlatayım sinirliydi yanına gittiğimde önce ne var amınakoyim diyip sonra gel kardeşim diye foto çektiren güzel insan kralsın

çokteşekkürederimgüzel yorumlarınıziçin.kalpkalpkalp https://t.co/Ebo3gkccXJ

İyi geceler. - Hayırdır Halil Bey yav, yoksa siz de gececi misiniz? -Ne? -Yav memleketin gündüzlerine ne oldu? İyi geceler demişsiniz? - İyi bi gece çünkü. -Yok gece iyi ona bi şey demedik de, günaydın diyin yav bi kere de. -Şu an gece. -Yav yemeyiz biz bunları. -Tamam.

Şey çıktı bi de, “krizi fırsata çevirmeyin” Ne muhteşem tavsiyeler bunlar. HARİKA.

İyi ihtimalle, kötü kokmadığı anlaşıldığında, o böcekleri savunanlar sanatın alanında cirit atacaklar. Hayalim bu! Hastalık bittikten sonra... Sokağa geldiği gibi, küf tutmuş iyi akıllara da bahar gelecek! Kimsenin üzerine düşünmek istemediği şeylerin bekçisi olacağız! Amin.

Mizah yüzünden içeri atılan çocuk çıkacak! Goy goydan yatmayacak! Gülmüyorsak kafamızı çevireceğiz! Kötü de koksa, bok böcekleri de yaşayacak ve en kötü ihtimalle güzel kokanların kıymetini artıracak.

İster 500 kişi aynı anda canlı yayın yapacak, ister şiir yazıp paylaşacak. Sanatın güvenli yerlerinden ihraç edileceğiz. Bütün hassasiyetlerimiz, tanımlarımız, muhafazakar kalıplarımız yıkılacak ve yenilenecek!

Gelirken de “ofansif mizah suç değildir.”

Erkek olursa “30 Büyükşehir ve” Kız olursa “Zonguldak”

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan şu çağ

Quoted @hbabur

İonesco’ya derdim ki, felaketler ve riya insanoğlunun ihtiyaçlarından biridir diyebilir miyiz? İonesco emin olmadan bakardı bana. Derdim ki; ofansif mizah bu değil denilen her şey ofansif mizahtır. Derdi ki; now you’re talking.

Bknz. Geçen ay. https://t.co/eoZI2oZwrY

Next Page