Semerkand Radyo

Semerkand Radyo

@Semerkandradyo

Followers49.8K
Following3

Semerkand Radyo Resmi Twitter Hesabı - Semerkand Radyo Official Twitter Account

İstanbul, Türkiye
Joined on May 29, 2012
Statistics

We looked inside some of the tweets by @Semerkandradyo and here's what we found interesting.

Inside 100 Tweets

Time between tweets:
13 hours
Average replies
0
Average retweets
12
Average likes
92
Tweets with photos
10 / 100
Tweets with videos
0 / 100
Tweets with links
0 / 100

Rankings (sorted by number of followers)

16. in country Turkey and category Radio Media

186. in country Turkey and category Media

741. in category Radio Media

Gençliğe Değer bu hafta din eğitimi uzmanı Eyyüp Beyhan'ı konuk ediyor. GENCKON "Evde Yaz Kursu" projesinin  konuşulduğu Gençliğe Değer Pazartesi 18.00'de Semerkand Radyoda

@Eyyup_Beyhan
@IbrhmhAslan https://t.co/Whr1INrjj4

Gençliğe Değer bu hafta din eğitimi uzmanı Eyyüp Beyhan'ı konuk ediyor. GENCKON "Evde Yaz Kursu" projesinin konuşulduğu Gençliğe Değer Pazartesi 18.00'de Semerkand Radyoda @Eyyup_Beyhan @IbrhmhAslan https://t.co/Whr1INrjj4

Müziğin gönülleri dinlendiren ahengi Şiirin alemleri aşan ufku Kültürden sanata, mimariden musikiye kadim medeniyetimiz ve köklü kültürümüze dair her şey Salacak Kahvehanesi’nde. Salacak Kahvehanesi Uğur Dumlupınar’ın sunumuyla Perşembe günleri saat 18 de Semerkand Radyo’da.

Efendimizin güzide hayatından örnekler. Saadet İkliminden günümüze ışık tutan tavsiyeler. Günümüz dünyasından örneklerle asırları aşarak bize yön veren Kutlu Nebi’nin Sünneti. Sen Olmasaydın Dursun Ali Erzincanlı’nın sesinden Hafta içi her gün saat 13:40’da Semerkand Radyo’da

Eski Dünyanın yeni Dünyaya söylediği sözler, Plastik atıklardan küresel ısınmaya, Mevsimlerin zaman içinde dönüşmesi… İnsana ve Çevreye dair her şey… Ebubekir Tokay’ın sunumuyla Çevre ve İnsan Hafta içi her gün saat 11.00’de Semerkand Radyo’da…

Veli kulların doyumsuz sohbetleri. Büyüklerden müminlere uyarı ve öneriler. Ümmetin asırlardır biriktirdiği bilgi hazinesinden en nadide eserler... insanlığı huzura davet eden İslam Klasikleri Enver Seyitoğlu’nun yorumuyla her Çarşamba saat 16:00’da Semerkand Radyo’da sizlerle.

Hafızayı beşer nisyan ile maluldür.. Manalarını yeniden hatırladığımız kelimeler. Gündelik hayatımıza yön veren kavramlar. Kullandığımız kavramların Tasavvuf penceresinden açıklamaları. Sufi Kavramlar Murat Gökşen’in sunumuyla Hafta içi her gün saat 14:15’te Semerkand Radyo’da.

Bazen düşündüren bazen tebessüm ettiren, kimi zamanda kendimizi bulduduğumuz hikayeler... Belki de senin hikayen... Ebubekir Tokay SENİN HİKAYEN'de bugün 'Müyesser' hikayesini sizlerle paylaşmaya devam ediyor. SENİN HİKAYEN bugün 15.00'de Semerkand Radyo'da.

Pehlivan yatağı Kavala’nın yiğidi Yenilmez sanılan nice pehlivanları yenen yiğit Kavala’lı çolak Mümin’nin Türk güreş dünyasındaki yeri Er Meydanında. Yusuf Koç’un anlatımıyla Er Meydanı hafta içi her gün 11.15’te Semerkand Radyo’da.

Semerkand Radyo’da program yapmak ister misiniz? Semerkand Radyo’da sizin de bir programınız var artık. Evim Radyo yakında Semerkand Radyo’da. bilgi@semerkandradyo.com adresine gönder. Evim Radyo Haluk Kürtüncüoğlu’nun sunumuyla Salı günleri 10.00’da Semerkand Radyo’da.

Hazreti Adem’den Efendimiz’e (s.a.v) tüm Peygamberlerin ibretlik hayatları ve güzel ahlakları. Nebilerin ve Resullerin bıraktıkları manevi miraslar. Enbiya-i İzâm’ın insanlığa müjdeleri… Nebiler Kervanı Hakan Öner’in sohbetiyle her Pazartesi saat 22.00’de Semerkand Radyo’da.

Seyahatnameler ve hatıratlar. Dünyayı seyrü sefer eden zatlar… Şehirleri ve tabiatı, ibrat kastıyla gezen kimselerin hatıraları ve gözlemleri. Seyrimde Bir Şehre Vardım Abdurrahman Mıhçıoğlu’nun sunumuyla her pazartesi saat 20.30 Semerkand Radyo’da.

Medeniyetimize Dair Meseleler. Meselelerin Gençlere Değen Yanları. Türkiye ve Dünya’da Gençliğe Dair Çalışmalar. İbrahim Halil Aslan ve Yusuf Kılıç Gençliğe Değer’de ele alıyor. Gençliğe Değer Her Pazartesi Saat 18.00’de Semerkand Radyo’da.

Doğru Söze Ne Denir’de kullanırken doğru var saydığımız kelimelerin aslını anlatıyoruz. Doğru Söze Ne Denir hafta içi her gün saat 14:00’te Semerkand Radyo’da. Her gün yeni bir kelimenin aydınlığında yol almak üzere...

Gençliğe Değer bu hafta Marmara Üni. Eğitim Bilimleri Bölümünden Doç.Dr. Yusuf Alpaydın'ı konuk ediyor. Erken Modern Dönemde Osmanlı-İslam Bilimi ve Oxford Üniversitesi çalışmasının konuşulduğu Gençliğe Değer Pazartesi 18.00'de Semerkand Radyo'da
@yusufalpaydin
@IbrhmhAslan https://t.co/5HgFhPFlEA

Gençliğe Değer bu hafta Marmara Üni. Eğitim Bilimleri Bölümünden Doç.Dr. Yusuf Alpaydın'ı konuk ediyor. Erken Modern Dönemde Osmanlı-İslam Bilimi ve Oxford Üniversitesi çalışmasının konuşulduğu Gençliğe Değer Pazartesi 18.00'de Semerkand Radyo'da @yusufalpaydin @IbrhmhAslan https://t.co/5HgFhPFlEA

Sözlerin büyükleri büyüklerin sözleri.. Allah dostlarından tesirli nasihatler. Hayatımıza yön veren kıymetli tavsiyeler. Büyük Sözler Hafta içi her gün saat 13:30’da Semerkand Radyo’da.

İnsanın kemalat yolculuğu. Nefisle mücadelenin sırları. Tasavvufi konuların dikkatle incelenmesi. Güzel ahlaka sahip olmanın yolları ve tasavvufa dair her şey bu programında. Tasavvuf sohbetleri Mehmet Ildırar’ın sohbetiyle Cuma günleri saat 11:30'de Semerkand Radyo’da.

Müziğin gönülleri dinlendiren ahengi Şiirin alemleri aşan ufku Kültürden sanata, mimariden musikiye kadim medeniyetimiz ve köklü kültürümüze dair her şey Salacak Kahvehanesi’nde. Salacak Kahvehanesi Uğur Dumlupınar’ın sunumuyla Perşembe günleri saat 18 00'de Semerkand Radyo’da.

Biz sorduk onlar cevapladı. Öğrenmek sormakla başlar, Sorgulayarak gelişir. Sorulara konunun uzmanlarından cevaplar. Ufkumuzu aydınlatan bilgiler ve kavramlar. Sorduk Söylediler hafta içi her gün saat 14:30’da Semerkand Radyo’da.

Efendimizin güzide hayatından örnekler. Saadet İkliminden günümüze ışık tutan tavsiyeler. Günümüz dünyasından örneklerle asırları aşarak bize yön veren Kutlu Nebi’nin Sünneti. Sen Olmasaydın Dursun Ali Erzincanlı’nın sesinden Hafta içi her gün saat 13:40’da Semerkand Radyo’da

Hafızayı beşer nisyan ile maluldür.. Manalarını yeniden hatırladığımız kelimeler. Gündelik hayatımıza yön veren kavramlar. Kullandığımız kavramların Tasavvuf penceresinden açıklamaları. Sufi Kavramlar Murat Gökşen’in sunumuyla Hafta içi her gün saat 14:15’te Semerkand Radyo’da.

Next Page