Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna

@SchetynadlaPO

Followers216.4K
Following1.1K

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej (2016-2020). Były marszałek Sejmu, wicepremier, szef MSZ i MSWiA

Joined on November 24, 2015
Statistics

We looked inside some of the tweets by @SchetynadlaPO and here's what we found interesting.

Inside 100 Tweets

Time between tweets:
2 days
Average replies
143
Average retweets
120
Average likes
917
Tweets with photos
10 / 100
Tweets with videos
0 / 100
Tweets with links
0 / 100

Rankings (sorted by number of followers)

13. in country Poland and category Politics

15. in country Poland and category Society

52. in country Poland

Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19 to kolejna próba zapewnienia bezkarności uczestnikom afer z respiratorami Szumowskiego i kartami wyborczymi Sasina. Ci, którzy chcą uciec od odpowiedzialności, niech pamiętają, że prawo nie działa wstecz.

PILNE❗️Senat podjął jednogłośnie rezolucję w sprawie sytuacji w Republice Białorusi.

📄Treść rezolucji:
https://t.co/SC7X9Xy9kG https://t.co/ocjEtfSa5Q

PILNE❗️Senat podjął jednogłośnie rezolucję w sprawie sytuacji w Republice Białorusi. 📄Treść rezolucji: https://t.co/SC7X9Xy9kG https://t.co/ocjEtfSa5Q

Skuteczność i tempo działań Europy wobec Białorusi jest funkcją miejsca polskiego rządu w Unii. Dlatego ważny jest wspólny głos polskiej polityki oraz wykorzystanie wszelkich możliwości instytucjonalnych i nieformalnych.

Dramatyczny przebieg 2. dnia protestów na Białorusi. MSW podało informację o ofierze śmiertelnej w okolicy stacji Puszkinskaja w Mińsku. Doniesienia o zatrzymaniach i rannych. Polska musi zorganizować szybką pomoc dla ofiar represji.

Fot. Biełsat https://t.co/wTBH4i0p0k
4

Dramatyczny przebieg 2. dnia protestów na Białorusi. MSW podało informację o ofierze śmiertelnej w okolicy stacji Puszkinskaja w Mińsku. Doniesienia o zatrzymaniach i rannych. Polska musi zorganizować szybką pomoc dla ofiar represji. Fot. Biełsat https://t.co/wTBH4i0p0k

Determinacja Białorusinów spotkała się z brutalną i bezwzględną reakcją reżimu. Konieczna jest interwencja Komisji Europejskiej, Rady Europy i Parlamentu Europejskiego. Tak, jak w przypadku Ukrainy i Gruzji, to polski prezydent i rząd powinni inicjować aktywność Europy.

Brutalność policji, łamanie prawnych procedur, blokowanie zatrzymanym dostępu do adwokata to standardy putinowskiej Rosji, a nie państwa UE. To próba przyzwyczajenia nas do życia w kraju niedemokratycznym.

Rekordowa dziennna liczba zakażeń, chaotyczne i bez konsultacji z samorządowcami wyznaczenie z dnia na dzień "czerwonych stref". Po pustych obietnicach, składanych przed wyborami, wracamy do państwa chaosu i bałaganu.

Obejmując urząd Prezydenta RP, przysięgał na Konstytucję, której zapisy łamał. Mówił o budowie wspólnoty, a stworzył najbardziej partyjną prezydenturę po 1990 r. Wygrał w nieuczciwej i zmanipulowanej kampanii. Dlatego nie będę na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy.

Niespotykana mobilizacja Białorusinów przed wyborami prezydenckimi. Europejskie aspiracje naszych sąsiadów muszą znaleźć potwierdzenie w równym, podmiotowym i demokratycznym głosowaniu. To leży w interesie Białorusinów i Europy. Trzymamy kciuki!

Dzisiaj rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Bohaterskiego zrywu polskiego umiłowania wolności i sprzeciwu wobec piekła okupacji. To dzień pamięci o ofierze powstańców i mieszkańców Warszawy, złożonej wobec braku wyobraźni tych, którzy podjęli tę decyzję. Chwała Bohaterom!

Kłamstwa o końcu epidemii, użyte przed wyborami prezydenckimi, przynoszą efekt. Rekordowe statystyki zachorowań i zgonów, pokazują jak oszukiwano Polaków. Władza dla władzy, przeciw ludziom.

Po nieudolnej próbie zmiany ustroju Warszawy, wydaniu bez trybu i celu 70 milionów PLN na pakiety wyborcze, Jacek Sasin bierze się za reformowanie polskiego górnictwa. Strach się bać.

Kwestia konwencji stambulskiej to narzędzie rozgrywki w obozie władzy. Ostateczne decyzje rządu nie będą podejmowane z myślą o ofiarach przemocy, ale o osłabieniu bądź wzmocnieniu jednej z frakcji.

Marzenie Kaczyńskiego to kilka rywalizujących nie tylko z nim, ale i między sobą komitetów wyborczych. Wtedy wystarcza mu 30% do samodzielnych rządów. Tak działa d’Hondt. Czas, by wszyscy po opozycyjnej stronie wreszcie zdali sobie z tego sprawę. https://t.co/Pj6TRKm9Yt

W @PolsatNewsPL: Jeżeli my dzisiaj nie będziemy skutecznie walczyć o polskie interesy, o każde euro dla Polski, to znaczy, że nie rozumiemy polityki. Następna szansa na dyskusje i negocjacje będzie za siedem lat. https://t.co/bOIsmpYhx2

Pod płaszczykiem walki z koronawirusem, PiS ratuje swoich. Próba zalegalizowania 70 milionów złotych wydanych bezpodstawnie na bezużyteczne karty wyborcze nie uwolni Jacka Sasina od odpowiedzialności.

Rząd PiSu i premier Morawiecki wracają z Brukseli na tarczy. Na szczycie UE powiązano budżet unijny z przestrzeganiem zasad praworządności oraz obcięto cześć środków, które miały przypaść Polsce. Sukces w stylu #27do1. Prezes już czeka z kwiatami.

Przed partiami politycznymi, środowiskami i liderami opozycji demokratycznej najważniejszy test politycznej odpowiedzialności. Wypracowanie zasad współpracy i reprezentacji ponad dziesięciu milionów ludzi dobrej woli, będzie kluczem do odsunięcia w wyborach PiS od władzy.

Kompromitacja służb oraz otoczenia Prezydenta RP. Fałszywy sekretarz generalny ONZ i jakże prawdziwy prezydent Andrzej Duda.

Każdy z 10 milionów głosów na Rafała Trzaskowskiego, to głos na mądrą, sprawiedliwą i przyzwoitą Polskę. Współpraca i integracja działań opozycji to klucz do wygrania wyborów parlamentarnych.

Next Page