Dogan Cuceloglu

Dogan Cuceloglu

@DoganCuceloglu

Followers258.7K
Following177

NE MUTLU BİZ DİYEBİLENE! İnsanlar, hayvanlar, ağaçlar, böcekler, taş, toprak, hepimiz 'BİZ'in bir parçasıyız..

Joined on November 21, 2011
Statistics

We looked inside some of the tweets by @DoganCuceloglu and here's what we found interesting.

Inside 100 Tweets

Time between tweets:
21 hours
Average replies
14
Average retweets
154
Average likes
1434
Tweets with photos
5 / 100
Tweets with videos
0 / 100
Tweets with links
0 / 100

Rankings (sorted by number of followers)

83. in country Turkey and category Writer

401. in country Turkey and category Celebrities

884. in category Writer

966. in country Turkey

📣 New Podcast! "Kavga Etmeyi Bilmeyen mi, Yoksa Bilip de Etmeyen mi?" on @Spreaker https://t.co/3KHUE1fI7k

Bir çocuk için en büyük talihsizlik konuşmaları, hal ve hareketleriyle sürekli çocuklarına “gücü kadar değer veririz insana , insan olduğu için değil,” diyen bir ailede yetişmektir.

📣 New Podcast! "Kendine ve Yaşama Küsmek" on @Spreaker https://t.co/60MmliNGCk

Savaşçı kararlarını niyetinin saflığı içinde verir. Niyeti olabileceği en iyi insan olmak ve yaşayabileceği en anlamlı hayatı yaşamaktır. (Savaşçı kitabından)

“Hayatında en çok neyin özlemi var dese,” biri... Birbirini seven anne babanın çocuğu olmayı çok ama çok isterdim. Karısına ve çocuklarına saygılı bir eş, babanın hasreti hep içimde olacak. O yüzden çocuğumuzun yanında eşimle sarılır, sevgimizi saygımızı gösteririm. (Bir okurum)

📣 New Podcast! "Zamanı Değerlendirmek ve Zaman Yönetimi" on @Spreaker https://t.co/uoa8ZRqzNq

Kimse geçmişine dayanarak yaptığı kötülükleri haklı duruma getirmemeli. (Bir okurum)

Sağlıklı yetişkinler mutlu çocuklardan oluşur. (hatice_elif_sude: bir okurum)

📣 New Podcast! "Anlamlı ve Coşkulu Bir Yaşam İçin - Savaşçı" on @Spreaker https://t.co/XBKdFUQSaD

Yılmaz Özer, değer verdiğim bir Anadolu ozanı. Geçenlerde bir şiirini yolladı, düşündürücü ve ilham verici buldum; bir kıtasını sizlerle paylaşmak istedim: Maskelerle canı üzmek Ödünç kulaçlarla yüzmek Ömür boyu ayrı gezmek Zor iş kendinle kendinle. (23 Kasım 2006)

Quoted @acarbaltas

Son derece doğru ancak yapılan yanlışların “normal” sayıldığı bir dünyada, özlediğimiz “ahlaklı”bir eylem. Diego’nun yaptığı derece unutulacak ancak eylemi hayat boyu hatırlanacak.&izzetcapa https://t.co/liVYRNLw2i

Kendiyle İlişkisinin önemini kavramış “insan olmuş bir insan”ın yapacağı davranış! Ödülü kendi içinde. https://t.co/f0rJSrH7MO

İlkokul 2.sınıfta ağaç kelimesini yazamadım.Öğretmenim sınıfa kelimeyi yazamadığımı söyledi. Utancımdan yerin dibine girdim. Ğ harfini bir türlü oturtamadım kelime içine. 59 yaşındayım hâlâ unutamadım ama yine de okuma yazmayı öğrettiği için öğretmenime teşekkür ederim.(Bir Okur)

İçi 'Hayır' derken ağzı 'Evet' diyen insana ne olur? Belki mevki makamı yükselir ve cebindeki para artar. Ama özü su ve güneşten mahrum bırakılmış bir çiçek fidanı gibi solar, yok olur.

Sevgili hemşerim, değeli hocam Sayın Prof Dr Doğan Cüceloğlu’na teşekkür ediyorum benim için çok değerli olan bu paylaşımı için ... @DoganCuceloglu https://t.co/mLrsq67KPn
2

Sevgili hemşerim, değeli hocam Sayın Prof Dr Doğan Cüceloğlu’na teşekkür ediyorum benim için çok değerli olan bu paylaşımı için ... @DoganCuceloglu https://t.co/mLrsq67KPn

Hayatın kendisi bilge, bakmayı öğrenmek gerek. (Erkan Pehlivanoğlu)

Yaptığınız şeyi seviyorsanız, başarılı olursunuz. (Albert Schweitzer)

Düşündü ve dedi ki; “İnsanımızı dürüst olmamakla suçlamak adil değildir. Toplumda birey kendi olmakta özgür değilse dürüst insan olmak zor ve tehlikelidir. ‘Bireyin yaşamında kendisi olarak var olma' sorunsalını çözmeden toplum olarak dürüstlük sorunsalını çözemeyiz.”

Unutmayalım ki bilginin kaynağı geçmiş, şevkin kaynağı gelecektir. Öğrencisinin öğrenme isteğini ayakta tutmak isteyen öğretmen, onun gönlünün muradını keşfetmesine yardımcı olur. (Öğretmenim Bir Bakar Mısın? kitabından)

Eğer bir çocuğu gerçekten izlersek onun davranışlarının bizim davranışlarımızın aynası olduğunu görebiliriz. Belkide ona kızmak yerine kendimize kızmanın ve onu değiştirmek yerine kendimizi değiştirmenin zamanı gelmiştir. (Zeynep ve Hanne'nin annesi)

Next Page